Strona główna

Projekt "Utworzenie świetlicy środowiskowej w Gminie Ruda Maleniecka"

 

Projekt pn. „Utworzenie świetlicy środowiskowej w Gminie Ruda Maleniecka”

 

Gmina Ruda Maleniecka/Gminny Ośrodek pomocy Społecznej w Rudzie Malenieckiej od maja br. Realizuje projektu pt. „Utworzenie świetlicy środowiskowej w Gminie Ruda Maleniecka”

 

W ramach projektu zaplanowano utworzenie świetlicy środowiskowej w Rudzie Malenieckiej - jej adaptacja i wyposażenie, jak również i jej działalność. Prace adaptacyjne będą polegały m.in. na wymianie instalacji elektrycznej, opraw oświetleniowych, malowaniu, w tym sal, grzejników, odnowieniu osłon na grzejniki, montażu paneli podłogowych i rolet na okna. Obiekt po wykonaniu prac adaptacyjnych będzie także dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W ramach zakupów, planuje się zakup nowych mebli, urządzeń i wyposażenia, takiego jak m.in. zestaw szaf wysokich, regał, stoły, krzesła, biurka, kanapy, urządzenie wielofunkcyjne, komputer stacjonarny, tablica interaktywna, komputer przenośny, głośniki do tablicy interaktywnej, ekran rozsuwany, projektor, głośniki do ekranu, szafka multiinstrumentalna, sprzęt nagłaśniający. Dodatkowo zaplanowano zakup stołu do tenisa, stołu do bilardu, cymbergaj Phoenix, piłkarzyki, edukacyjnych pomocy świetlicowych oraz różnego rodzaju gier stolikowych i  gier ruchowych, np. zestawy rakietki+lotka do badmintona, piłek siatkówka/p. nożna, ławeczka gimnastyczna, zestawy Lego.

Projekt przewiduje realizację 5 kompetencji kluczowych. Działalność świetlicy środowiskowej związana będzie z organizacją:

  • Zajęć plastycznych,
  • Zajęć z robotyki,
  • Zajęć sportowych,
  • Zajęć muzycznych,
  • Zajęć tanecznych,
  • Zajęć kulinarnych.

Koszt całkowity: 509 666,79 zł

Wartość dofinansowania łącznie: 469 687,27 zł, co stanowi 92,16%

- środki europejskie: 433 216,77 zł,

- dotacja celowa z budżetu państwa: 36 470,50 zł

Wkład własny Gminy: 39 979,52 zł

Okres realizacji projektu: od 1.05.2019 r. do 30.04.2022

ZAPYTANIE OFERTOWE nr 9.2.1-1/2019 dotyczące realizacji zamówienia publicznego pn. Wykonanie robót budowlanych w celu adaptacji pomieszczeń na świetlicę środowiskową w ramach projektu pn. „Utworzenie świetlicy środowiskowej w Gminie Ruda Maleniecka”

 

 

 

Załączniki:
Nazwa załącznikaOpisIlość pobrań
Pobierz plik (ZAPYTANIE nr 9.2.1.-1_2~.pdf)Zapytanie ofertowe 45